Toto je stary web, novy je tu

Sú dve rozumné možnosti -- buď každý kruh predstavuje jedno písmeno, alebo jedno slovo. Prvá nikam nevedie. Aby tá druhá bola očividnejšia, je v zadaní explicitne spomenuté "slovo".

Ako zakódovať do takéhoto kruhu slovo? Zjavne jednotlivé úseky lomenej čiary budú zodpovedať písmenám, je ich rozumne veľa. Najjednoduchšie by bolo mať písmená po obvode kruhu a pospájať ich v poradí, v akom po sebe nasledujú v slove.

A je tomu naozaj tak. Keď sa zamyslíme, kde je písmeno a, všimneme si, že skoro každá čiara obsahuje najľavejší bod kruhu. Ostatné písmená (ako ľahko zistíme) idú v abecednom poradí proti smeru hodinových ručičiek.

Slová v jednotlivých kruhoch sú: adresa, agentka, aksamiet, akvarel, alergia, antilopa, azbuka, bankrot, eskadra, jablko, karneval, letargia, magnetka, oblak, obratník, piskot, platina, poistka, smietka, zubačka.

Všimnime si, že slová, ktoré sme dostali, sa dajú popárovať tak, že sú tvorené takmer tými istými písmenami, len vždy jedno z nich (to z ľavej polovice) obsahuje jedno písmeno navyše.

Dvojice: letargia-alergia, aksamiet-smietka, jablko-oblak, antilopa-platina, magnetka-agentka, karneval-akvarel, obratník-bankrot, zubačka-azbuka, eskadra-adresa, poistka-piskot.

Keď zoberieme písmená, ktoré sú navyše (v poradí, v akom sa vyskytnú na obrázkoch), dostaneme výsledné slovo TAJOMNÍČKA. (Ak sme do pôvodných slov doplnili mäkčene a dĺžne, dostaneme ich správne aj vo výslednom slove.)

kruhy