From KSP.sk

Sustredenia: Jarné sústredenie 2009 Zázrivá

Jarné sústredenie KSP, Zázrivá, 8. - 14. apríla 2009

Nedeľa

Pozliezali sme zo všetkých možných kútov a začalo sa 49. sústredenie v histórii KSP. Asi polovica účastníkov prišla na sústredko prvýkrát, ďalší tu už zopárkrát boli a našiel sa aj jedinec, ktorý bol na svojom 9. sústredku KSP. Po tom, ako sme sa zabývali, rozdelili sme sa do skupiniek a zoznámili.

Chodili sme po chodbe, hľadali a čítali odkazy, ktoré nás posúvali k ďalším a tie zas k ďalším, až kým sme nedostali pokyn vstúpiť do izby, kde nás čakal vedúci skupinky s ostatnými členmi, ktorí ju už našli. Vysvetlil nám o čo tu ide. Nachádzame sa v kráľovstve, kde žijú spolu 4 rasy(skupinky) - ľudia, orkovia, elfovia a nemŕtvi. Bude sa voliť nový kráľ a jasné, že chceme presadiť práve nášho kandidáta.

Na zoznamovačkách sme si okrem klasicého kolečka ťahali otázky od vedúcich. A prečo? Aby sme sa dozvedeli, s kým máme tú česť. Týkali sa napríklad obľúbenej knihy, nášho vzoru alebo dôležitej skutočnosti, či veríme v duchov alebo nie. Samozrejme nechýbal ani zákerný dodatok A prečo?. A prečo? Asi to vedúcim nestačilo... Inak, keď už sme pri tom boli to Allie, Elfinka, Ivan, KuKo, Luki, Miňo, Mišof, Morgoth, Rejdi, U$áma a YoYo.

V ten deň sme sa ešte dozvedeli, že vieme kúzliť. Každý deň dostaneme jednu manu na jedno kúzlo. No povedzte, nechceli by ste si splniť svoj dávny sen a nanútiť niekomu polovicu svojej porcie? Alebo si ju, naopak, od neho zobrať? A čo takto zviazať dve obete na nejaký čas dokopy? Oslepiť? Zamraziť? Spomaliť? Stať sa neviditeľným? Žiaden problém, stačilo roztrhať manu. A ak má niekto rád zvieratká, boli k dispozícii sloníky(20x), mačičky(plaziť sa po zemi) či vrany (behať a krákať).

Nakoniec zopár slov k proboju. Tento raz išlo o napínavé preteky, takže ideálne bolo začať čo najskôr. A prečo? Lebo deadline sa nikdy neposúva.

Pondelok

Zobudili sme sa do krásneho nového dňa. Alina rozcvička, Miňove rozquičky a dve kolá prednášok. V prvom kole prednášali KuKo o matiaciach, Ivan o zložitostiach, zatiaľ čo v druhom mal Luki ADŠ a YoYo geometriu.

Po obede sme si na vlastnej koži vyskúšali, že žiť v byrokratickom svete nie je žiadna hračka. Ak prídete na úrad, pretože potrebujete nejaké potvrdenie (ktoré nakoniec aj tak od vás nikto nežiada), buď vás rekurzívne pošlú po ďalšie alebo im musíte ukázať, že ste spôsobilý. Keďže sme potrebovali osvedčenie pre nášho kandidáta do volieb, museli sme mu okrem iného napísať a dať overiť rodokmeň, v ktorom sme dokázali jeho vznešený pôvod.

Večer sme zaspomínali na detské časy, keď sme ešte pozerali večerníčky a používali staré Windowsy.

Utorok

Prvé utorkové prednášky mali Allie o grafoch a KuKo s poetickým názvom Ojojoj Voronoj. Po nich nasledovalo niečo pre pascalistov - céčkovská syntax od Ivana a pre ostatných mapy od YoYa.

Následne sme sa vydali na lúku, kde sme si skladali vlastné príšerky. Chceli sme ich čo najviac vylevelovať, a tak sme hľadali papieriky a vyzývali ostatné skupinky na súboj. Pretekali sme sa v disciplínach ako tanec, spev, očarenie a ešte aj všelijaké iné.

Potom nás čakal náboj. Vlastne krátka previerka našich matematických vedomostí, v ktorej sme všetci ukázali, akí sme šikovní.

Ale dosť bolo už počítania. Voľby sa blížili. V tej chvíli bolo dôležitejšie získať nejaké peniaze a ak sa podarí, tak aj princezná by sa hodila. Adventúrkoví vedúci nám povedali, že sme na lúke, kde je mŕtvy drak a my si máme rozmyslieť, čo urobíme. Prešli sme celým kráľovsvom, no nakoniec sme ich aj za cenu mŕtvych kamarátov získali.

Streda

Tento deň sme mali prednášky od Elfinky(dynamika), KuKa(PNP), Morgotha (STL) a Lukiho(spam).

V správnom kráľovstve nechýbajú ani turnaje. Aj u nás sme ich zopár mali, dokonca nie hociakých. Cibrilo sa telo i duša. Ozajstní majstri dokázali svojho súpera nechať postaviť na štvorcovú sieť tak, aby to bolo nemožné, klikovali, drepovali, brušákovali niekoľko minút vkuse, rýchlo písali na počítači jednou rukou na polovici klávesnice, presne triafali súpera snehovými guľami a dokázali vytriediť hrach zo šošovice so zaviazanými očami. Samozrejme praví majstri vedeli odhadnúť svoje schopnosti, vďaka čomu vedeli, koľko vsadiť.

Navečer si každá rasa pripravila kultúrny program, aby presvedčila starého kráľa o svojich kvalitách. Okrem toho sa nám slávnostnými príhovormi predstavili aj samotní kráľovskí kandidáti.

Keď sme už boli kultúrne obohatení, najdôležitejším papierom z celej chaty, rozhodujúcim o našej najbližšej noci, sa stala mapa na chodbe. Vydali sme sa teda do blízkeho aj ďalekého okolia po zašifrované správy, ktoré nám prezradili čo a ako.

Tesne nad ránom si väčšina z nás na doporučenie výsledku šifrovačky aspoň na chvíľu zdriemla a ďalší sústredkový deň sme mali za sebou.

Štvrtok

Únava vrcholila, preto sme si dali iba jedno kolo prednášok. Konkurencia bola silná: Allina matematika vs. Mišofovo predpočítavanie.

Potom sa kódil proboj a oddychovalo.

Piatok

Piatkový program sa začal GP, v ktorom sme podľa indícií za splnené úlohy hľadali predmet našej skupinky. Ak si niekto myslí, že to boli nejaké obyčajné úlohy, tak je na omyle. V ponuke bolo napríklad povoziť svojho vedúceho na traktore, doniesť vyrúbaný strom aj s povolením na výrub, omotať dedinčana toaleťákom, doniesť korbáčiky alebo pripraviť vedúcemu kakauko.

Keď sme už všetci splnili dosť úloh a našli schované predmety, nasledovalo druhé GP. Vo chvíli, keď sme sa dozvedeli, o čo ide, bol už U$amec niekde kto vie kde a my sme ho mali nájsť. Ak sa nám podarilo vedúcich vyhnať z izby, tak nám každých cca 15 minút povedali, kde sa práve nachádza. Všetko ostatné už bolo na nás. Na chate sme teda vytvorili informačné stredisko a ostatní sa vydali po skupinkách pátrať do terénu. Úlohy oboch boli neľahké. Zatiaľ, čo hlavný telefónny operátor Maťo mal permanentne preťaženú sieť, tí, čo ostali na chate bojovali s vedúcimi a tí v teréne sa zas snažili dovolať obsadenému Maťovi, hľadať stopy v snehu, no najmä museli veľa veľa utekať. Nakoniec sme ho našli a vrátili sme sa na chatu.

Nastal čas vyrovnania účtov. Všetci účastníci aj vedúci vyšli pred chatu, kde sa konala bojovka. Novozvolený kráľ, tzv. Koníííík, s jeho spojencami sa nemali nechať ostanými preniesť zo svojej strany ihriska na druhú a naopak.

Vybláznení sme sa vrárili do chaty na vyhodnotenie proboja a družiniek, rozquičiek a najlepších korešpondenčných riešiteľov. Pre tých, ktorí sa umiestnili v rozcvičkách rovnako sa konal rozstrel. Mali si obliecť na seba čo najviac vrstiev oblečenia. Druhí sa zas mali poriadne osprejovať deodorantmi a nechať rozhodnúť porotu zloženú zo všetkých dievčat na chate o ich poradí. Potom sa rozdávali ceny a torty, s ktorými nám vedúci pre istotu pomohli. Veď nás majú radi a určite nechceli, aby sme toho navečer zjedli príliš veľa.

A tak sme si užívali posledný večer.

Sobota

Ráno sme sa museli veľmi premáhať, aby sme vstali. Niektorí skôr, iní neskôr, podľa toho, ako komu išli spoje. Tí, čo odchádzali neskôr ešte upratovali chatu a nakoniec sa aj oni pobrali domov.

Sústredko sa skončilo, ale prežili sme ho ako úžasný týždeň, na ktorý máme krásne spomienky. A prečo? Lebo na ňom boli skvelí účastníci aj vedúci, ktorí pripravili namakaný program.

Ďakujeme :)

Mária Mrocková (účastníčka)

Fotky

Fotky sú roztriedené do adresárov, alebo komprimované.

Retrieved from http://old.ksp.sk/wiki/Sustredenia/2009zazriva
Page last modified on 27 jún, 2009, 20:36 CET